Nonii, Ijji sai jälle ühe uue mängu välja laskmisega hakkama, mäng ise küll mõningad kuud olnud, aga siiski mängijaid nii massiivselt ei ole, kui GunZis on. Luminary on mäng nimega Goonzu versioon, mida Ijji siis laseb mängida. Süsteem mängimiseks on sama, nagu gunzil, lähed http://luminary.ijji.com ja logid sisse (kui kasutajat pole, siis rega). Kui sisselogitud, siis tuleb tirida mäng ise, kaalub üle 900mb, aga samal ajal saate guidet siis edasi lugeda kui tirib...

Tirimis ajaks siis võiksite lugeda, mis mängus sees endas on jne...

Mängus on siis max level 120, mis on siiski raskem teostatav, kui runescapes, kuigi elukad spawnivad kõvasti kiiremalt kui runescapes.
Wildi sarnane asi mängus täiesti olemas, nimelt osad Hunting Groundid (kohas mis on tavamapist [Field] eraldatud) on Cursed. Näiteks on olemas Baekdusan, kus on map ja elukad samad mis Cursed Baekdusanis, aga Cursedis on lihtsalt Pk'mine lubatud ja seal on elukate exp topelt.
Mängus on relvad ja igalasjal oma skill, relvasid on järgmisi tüüpe:
* Sword
* Spear
* Axe
* Cane
* Bow
* Gun

igal relval on ka maagia, mis kindla relva leveliga saab kasutada.

mängus on statsid:
Str - ehk siis jõud, millest oleneb melee asjade damage
agi - ehk siis osavus, vaja Gun ja Bow kandmiseks
Wis - ehk siis tarkus(mana), sinine riba üleval, seda lääb spellidel vaja, 4mp iga puntiga
Vit - ehk siis elud, punane riba üleval, seda võttes iga punkt annab 4hp
Int - ehk siis intelligents, vaja maagia täpsuseks
Dex - ehk siis täpsus, vaja relvadel, et vähem miss/dodge damageid teha
Luck - õnn, saab ainult itemitega

Igal leveli juures saab 5 punkti [Status -> Bonus] mida saab eelnevatele asjadele valida (va. Dex ja Luck).

Armoreid on ka mitmeid, ning mitut tüüpi, robes ja hats ning Armors ja helmets...
Armors ja Helmets on üldiselt mõeldud võitlusse, et annaksid kõva defenci.
Robes ja Hats rohkem manufacture bonuste andmiseks.
veel saab kanda secondary weapon (kuulid, nooled, kirka[hoe], sirp[sickle], kalatamis tarbeid ka[fishing tools]), korraga saab olla peal armor ja robe, ning EQIPMENTi alt saab vaadata ja vahetada ja tõsta selga asju, 2 kohta on sõrmustele, 1 kaelakeele, 1 keebile, 1 vööle ja 1 saabasteleja ka 2 koti kandmis kohta, et algne inventori oleks suurem.

kõik asjad on jaotatud tüüpide alla, mida saab alt olevas infos vaadata, nagu:
* Swords
* Spears
* Canes
* Axes
* Bows
* Guns
* Armors
* Clothes
* Necklaces
* Rings
* Belts
* Shoes
* Helmets
* Hats
* Foods
* Marine products
* Medicines
* Books
* Minerals
* Animals
* Wood
* Stationery
* Fabrics
* Charms
* Others
* Ironware
* Pottery
* Fishing tools
* Summon dolls
* Tickets
* Bags
* Capes
* Quest items
INFO all on: Items-Monsters-Hunting grounds-Towns, ehk saab kõige kohta infot.

kokkuvõttes on mängus ka palju palju skille, mis osad ilmselt veel Ijji versioonist puudu, aga ehk kunagi tulevad ka.
skillid:
* Basic manufacturing skills
o Prescription Skill
o Cooking Skill
o Farming Skill
o Mining Skill
* Equipment manufacturing skills
o Armour Manufacturing Skill
o Helmet Manufacturing Skill
* Weapon manufacturing skills
o Sword Manufacturing Skill
o Spear Manufacturing Skill
o Axe Manufacturing Skill
o Cane Manufacturing Skill
o Bow Manufacturing Skill
o Gun Manufacturing Skill
* Accessory manufacturing skills
o Shoes Manufacturing Skill
o Belt Manufacturing Skill
* Tool usage
o Ironware Manufacturing Skill
o Tool Manufacturing Technique
* Ocean skill
o Fishing Skill
* Weapon usage
o Sword
o Spear
o Bow
o Axe
o Gun
o Cane
* Other skills
o Summon Skill
o Horse Training Skill
o Capture Skill
iga leveli juures saab veel ühe skill pointi, mida osad skillid vajad, et neid arentada raamatutega, samas tuleb ka leveleid expiga.
igat levelit saab teha kuni 30 raamatuga (va. fishing, seda 20'ni).. kuni lv 10 raamatuga on vaja BGN raamatuid, edasi kuni lv 20 saab teha raamatu osas INT raamatutega, neid saab teha 5'st BGN'st. edasi veel kuni lv 30 saab teha ADV raamatutega, mis koosneb 3'st INTi raamatust, ehk kokku läheb vaja 1' ADV jaoks 15 BGN raamatut.
Tagasi siis skillpointi juurde, ütlen siis ära, et mis skillid neid võtavad, et ei tasu alati kohe kõik raamatud ära lugeda, sest neid punkte on maha osta kallis..
Soovitan ennem ära valida, mis skille soovid teha, mis relva valid ja muud ka..
Skill pointi võtvad skillid siis:
Farming, Mining, Kõik relva Usaged, Fishing, Summon, Horse Training, Capture.
alguses soovitatav oleks valida, siis relv ära ja kas tahad hakata Miningut/Farmingut/Fisingut tegema või muid skillpointi omi tegema hakata.. eks avastage ise selle kohapealt, mis meeldib ja mis mitte.
Ülejäänud ei võta skillpointe ja neid tehke palju tahate.

Summoned monster, ehk siis Pet või lemmikloom.. alguses pead summondama Evil Racooni, kes on siis lv 1 elukas ja kõige nõrgem, edasi arendatakse Vladi juures (pealinnas[Hanyangis]).. arendamiseks on vaja 10 evolution ticketit, aga see on kallis lõbu, sest iga arenguga saab valida 3'e eluka vahel, ning selleks, et kõva elukas oleks tuleb ikka metmeid millione maha matta, seega soovtan seda lõbu harrastada suurema ja rikkamana.
Capture on seotud summoniga vägagi, kui sul loom ära sureb võitluses, siis on vaja tolle looma dolle (nukud mida on võimalik dropist saada) ja see sama tüüp, kes loomasid evolvib ka äratab neid DEAD olekust ellu. näiteks on sul level 15 Green Mushroom Boy, siis kui see ära sureb lahingus on vaja tolle ellu äratamiseks 15 tema dolli(saab ka marketilt), aga kui elukas niisama ära kaob, siis saab teda tagasi kutsuda alles, siis kui all riba on üleni sinine, sest tal ilmselt lõppes jaks olla. seda saab parantada ka Summon tonicuga.

Questidest siis ka miskit...
Põhiliselt queste saab alglinnast, ikka see sama Hanyang. Osad questid puudutavad metrjalide kogumist ja tapmist, ning osad ka vastava skilli tegemist, nagu relvade ja rüüde valmistamisi, seega neid algul ei tasu väga võtta. On ka sellest linnast väljaspool questide andjaid, kuid neid tasub veits suurema levelina teha. Questidel on suht mõistlikud rewardid, seega nendega saab alguses kargu alla.

Mis on Mentor?
Mentor on nö. õpetaja või treenija seal mängus.. Mentor peab olema vähemalt level 50 ja siis kui keegi valib ta oma Mentoriks, siis on see valija Mentee.. mul omal neid menteesid on ~10 , aga kõik suht noobid siiski.. Kui mängima hakate, siis võite minu menteed olla, aga eks ise teate seda. Kui menteed leveltavad saab mentor mingi lv 20, 30, 40 juures itemeid (suht mõttetud taaskord) ja mentee saab vist ka 40 ja 50 juures miskit.. Kõige parem osa sellel on see, et kui mentee möödub mentorist üle leveliga, siis saab ta lisa Bagi (30 päeva hetkest, mis avab). Isegi saanud selle ..

Kes on Artisian?
Artisianide listi saad siis kui mingi level on üle 30'e peale relva kasutuse muidugi.. ja kui sa oled mingi skilliga siis #1, siis ümbritseb sind sinakas valgus ja peakohal on kiri "*mingi skill* artisian" ... kui artisian listis oled, siis on leveltada hea, sest alati saab artisianidelt küsida abi, et nad millegiga sind aitaks, kas teeks rüü, relva vms.. sest mängus on Manufacture ticket, mida kasutades saab requestida itemit.. endal asjad invus olemas, aga level pole piisav siis saab artisian või keegi muu vastava skilliga selle itemi ära teha.. igatahes abi vaja sellel alal, küsige minult. ise olen hetkel 3'e asjaga artisian listis ja 2'l asjal on raamatud olemas, ootavad ainult lugemist.

Miks on osad Itemid SEALED?
Sealed ja Tabalukk eseme peal tähendab seda, et ese pole kasutuses veel olnud ja kui ta sealed seisust avatakse, siis seda enam tradeda ei saa. Kurb jah aga tõsi.
Kui esemel on määratud aeg, millal ta ära kaob, siis kuni ta SEALED seisus on, pole midagi karta, aeg ei jookse kuhugi siis ja saab tradeda jne..
Kui manufactured itemeid, siis enamus asjad ongi algul Sealed, nagu Armorid, relvad, tööriistad jne.. ehk siis esemed mis ei lähe ühe ruudu alla inventoris..
Tehes näiteks raamatuid, kuule, nooli vms, mis lähevad kõik 1'e ruudu alla invus, siis need ei ole Sealed. Ühe ruudu all saab olla kuni 10'000 itemit, näiteks Potionid, raamatud, ammo vms.


Ok nüüd on piisavalt mängust vist sissejuhatuseks räägitud ja samas peaks nüüdseks vast mäng olema ära tirinud ennast, kui ei ole, siis mine kinnita keha millegagi, sest pikk guide on läbi loetud..
Kas nüüd on tõmmanud? Kui ikka pole, siis sitt nett sul ning rohkem su järgi ei oota, sest pakun, et enamusel tõmmatud ja asuks siis neid juhendama.
Ok, aeg installid, installi ära ja siis vaatame edasi.
Kui installitud, siis peaks Desktopil olema uus ikoon "Luminary - Rise Of Goonzu" ...
on olemas?
Okeigei, siis on hästi nüüd ava see, viib su Luminary lehele.. ohooo, vaja siis logi sisse uuesti ja lõpuks saad panna "Game Start" nuppu!
Nüüd ehk veits laeb ja tuleb patch window, las laeb siis vajuta OK, kui võimalik. Ehk sellega nüüd ühelpoole? oleks tore.. edasi tuleb Server valida. Soovitaks valida serveri HERA. Igatahes sai Hera valitud? oleks tore.. nüüd aeg kasutaja teha! vali siis meeldiv endale ja pane nimi ka.. Kui nüüd peaks mingi lahtri ette lööma veel, et "kellelt mängu kohta leidsid" siis võid panna sinna rappwr, sest siiski minult said ju teada.. kui nii teed, siis level 20 juures kukub 600'000 cashi.. lv 10, 20, 30, 40, 50 jne juures saab itemeid.. seega kasulik sinule... ja kui mu nimi sinna ära topitud, siis mine ja mängi..
Edu mängus ja kui küsimusi siis küsi aga siin..


Guide made: 6'th Jan 2008, 13:45
So it might little outdated, sorry.